Ogłoszenia

KONCERT CHWAŁY I POKOJU – Święto Bożego Ciała

16 czerwca 2022 roku w Święto Bożego Ciała odbędzie się Koncert Chwały i Pokoju. Organizatorem tego koncertu jest Bełchatowskie Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej SYJON.

Koncert, który odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała, będzie poświęcony wspomnieniu Ostatniej Wieczerzy oraz Przeistoczenia chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. Podczas tego koncertu zostaną wykonane najpiękniejsze utwory muzyczne ku czci Najświętszego Sakramentu. Celem organizacji tego koncertu jest podkreślenie, jak ważnym świętem w Kościele Katolickim jest Boże Ciało, które jest uzupełnieniem Wielkiego Czwartku, kiedy oprócz przemiany chleba i wina w Ciało i Krew Chrystusa, wspomina się również Jego mękę. Uroczystość Bożego Ciała ma charakter dziękczynny i radosny. Formą podziękowania są w tym dniu procesje, które przechodzą ulicami miast i wsi oraz koncerty muzyczne, które odbywają się w wielu miejscach w Polsce.

Podczas koncertu pragniemy muzyką i śpiewem wielbić Pana Boga, ale pragniemy również solidaryzować się z Narodem Ukraińskim. W trakcie tego wydarzenia chcemy modlić się o pokój na świecie. Podczas koncertu pragniemy zjednoczyć na scenie wielu artystów w tym artystów młodego pokolenia z Polski i Ukrainy. Podczas koncertu księża poprowadzą modlitwę za Ukrainę i o pokój na świecie oraz wykonane zostaną najpiękniejsze utwory muzyczne związane ze Świętem Bożego Ciała.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w grono Darczyńców tego dużego przedsięwzięcia. Koncert będzie kultywował tradycję i będzie kreował nowe wartości kultury muzycznej. Wspólnotowe śpiewanie najpiękniejszych, nowych i dawnych pieśni religijnych będzie tworzyło wyjątkowy klimat wieczoru Bożego Ciała.

Udział w koncercie będzie bezpłatny. Jednak same przygotowania i realizacja tego wydarzenia wymaga od organizatora wiele wysiłku i nakładów finansowych. Niezbędne jest m.in. zapewnienie odpowiedniej techniki ( nagłośnienie, oświetlenie, multimedia ). Wiele prac organizatorzy wykonają czynem społecznym, ale na szereg wydatków potrzebne jest wsparcie finansowe różnych organizacji, urzędów, firm oraz osób prywatnych.

Wyrażając wdzięczność za to, że zapoznaliście się Państwo z naszą propozycją propagowania wartości chrześcijańskich, zakorzenionych w kulturze i dziedzictwie narodowym, poprzez realizację tego wydarzenia, zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc finansową w wysokości, uwzględniającej kondycję każdej osoby prywatnej i Firmy. Wsparcie finansowe może mieć formę darowizny na rzecz Bełchatowskiego Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej SYJON.

Dane naszego stowarzyszenia:

  • nazwa: Bełchatowskie Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej SYJON,
  • siedziba: ul. Żeromskiego 2, 97-400 Bełchatów,
  • NIP: 7692235609,
  • REGON: 381002860,
  • nr konta: Bank BGŻ BNP Paribas S.A. 90 1750 0012 0000 0000 4099 5145

 W ramach współpracy dla Darczyńców (Firmy) przewidujemy:

  • Umieszczenie logotypu na materiałach promujących koncert ( plakaty, ulotki ),
  • Umieszczenie logotypu na stronie internetowej Stowarzyszenia,
  • Wyświetlanie logotypu na ekranie multimedialnym przed koncertem.

Aktualne logotypy Darczyńców ( Instytucje, Firmy ) w wersji elektronicznej, celem wydrukowania ich na materiałach promujących koncert prosimy przesłać do dnia 28 maja 2022 roku na adres: bsmmcsyjon07@gmail.com

Bliższych informacji na temat koncertu udzielają:

– Jacek Krężlik (tel. kom. 533 335 677)

– Edyta Sobczak (tel. kom. 501 225 505)

– Marcin Chęciński (tel. kom. 664 657 316)

Pytania prosimy kierować na adres: bsmmcsyjon07@gmail.com

Dziękujemy za okazaną nam życzliwość i za każde wsparcie.

Do zobaczenia na Koncercie Chwały i Pokoju!

                                                                                    Z wyrazami szacunku,

                                                                                    Zarząd Bełchatowskiego Stowarzyszenia

                                                                                    Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej SYJON