Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert Chwały on-line z okazji Święta Bożego Ciała

Celem organizacji Koncertu Chwały jest podkreślenie jak ważnym Świętem w Kościele Katolickim jest święto Bożego Ciała, które jest uzupełnieniem Wielkiego Czwartku, kiedy oprócz przemiany chleba i wina w ciało i krew Chrystusa, wspomina się również Jego mękę. Święto Bożego Ciała ma charakter dziękczynny i radosny. W poprzednich latach formą podziękowania były procesje, które przechodziły ulicami miast oraz koncerty muzyczne, które odbywały się w tym dniu w wielu miastach w Polsce.

Ten rok jest dla nas wszystkich szczególny, ponieważ przez panującą epidemię udział wielu osób w uroczystych procesjach jak to bywało w poprzednich latach będzie bardzo ograniczony.

W związku z tą sytuacją wychodzimy temu na przeciw i zgodnie z tym o co prosił nas Święty Jan Paweł II ,,Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali” pragniemy Wszystkich zaprosić na organizowany przez nas WIELKI KONCERT CHWAŁY !!!, który będzie transmitowany on-line przez Internet w Święto Bożego Ciała o godzinie 20.00. Koncert będzie można obejrzeć poprzez profil na Facebooku Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie oraz przez profil Zespołu Muzycznego SYJON.

Wydarzenie będzie miało charakter szczególnej pomocy na płaszczyźnie duchowej. W okresie wzmożonej izolacji i niepokoju, Święto Bożego Ciała przypomina nam o cudownej mocy Chrystusa, którego Ciało i Krew my sami przyjmujemy poprzez Komunię Świętą. Pragnieniem organizatorów jest dotrzeć do jak największej ilości osób spragnionych modlitwy i uwielbienia Pana Boga. Ponadto muzyczne uwielbienie ma dawać nadzieję i wzmacniać ducha narodu. Koncert będzie kultywował tradycję i kreował nowe wartości kultury muzycznej. Śpiewanie najpiękniejszych pieśni religijnych będzie tworzyło wyjątkowy klimat wieczoru Bożego Ciała.

Koncert Chwały Patronatem Honorowym objął Arcybiskup Metropolita Łódzki Grzegorz Ryś.

Patronatem Medialnym koncert został objęty przez:

Radio Jasna Góra

Radio Doxa

TVP 3 Łódź

Telewizję TBN Polska

Telewizję Republika

Telewizję Internetową B24

PAI Polonijna Agencja Informacyjna

Profeto.pl – Sercański Portal Ewangelizacyjny

TTL – Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów

DD Bełchatów – Bełchatowski portal internetowy

Niedziela – Tygodnik Katolicki

Opiekun – Dwutygodnik Diecezji Kaliskiej

Opoka.org.pl – oficjalny portal Kościoła katolickiego w Polsce

Koncert odbędzie się przy zachowaniu obowiązujących przepisów bezpieczeństwa epidemicznego.

Prosimy wszystkich o dzielenie się tą informacją ze znajomymi. Pragniemy, żeby w tym radosnym dziękczynieniu wzięło udział jak najwięcej osób spragnionych uwielbienia Pan Boga.

Serdecznie zapraszamy do duchowego uczestnictwa w Koncercie Chwały!

Organizatorzy:

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie

Bełchatowskie Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej SYJON

Oprawa muzyczna koncertu:

Zespół Muzyczny SYJON

Nawigacja - treści | nawigacja - menu | Nawigacja - dostępność